– OFERTA –

Kilka słów o bajce:

 

     Bajka magiczna jest jednym z najstarszych rodzajów bajek. Była opowiadana przez osoby wtajemniczone, doświadczone, takie które przeżyły życie i dobrze znały uroki i zagrożenia codzienności. Ma stały schemat i mówi o regułach, które wspierają nas w naszych poczynaniach. Ich poznanie i podążanie za nimi nie ogranicza, lecz otwiera niezmierzone możliwości dla każdego człowieka.

     Bohater bajki zawsze wędruje. Na końcu jego drogi jest skarb. On jest nagrodą. W bajce magicznej zdobycie skarbu służy nie tylko temu, kto wędruje, ale także tym wszystkim, do których bohater powraca. Dzięki wędrówce bohatera świat staje się lepszy, a jego bliskim żyje się lżej.

W oparciu o autorską metodę

prof. UJ, dr hab. Małgorzaty Abassy

 

Seminaria I Stopnia:

  • Warsztaty motywacyjne („Napisz swoją bajkę") - więcej
  • Warsztaty tematyczne - więcej
  • Warsztaty dla mężczyzn - więcej

Seminaria II Stopnia

  • Warsztaty pisania bajek - więcej

Wyjazdowe bajkowe seminaria - więcej

Wykłady o bajkach - więcej

Sesje indywidualne: „Ty i Twoja bajka” - więcej

Bajka na zamówienie - więcej

Bajka w prezencie - więcej

 

Mądrość bajek magicznych sprawdza się w moimi życiu. To czego dowiedziałam się z ich lektury, dzięki obserwacjom i rozmowom z moimi studentami, przyjaciółmi i znajomymi przekazuję podczas seminariów.

 

prof. UJ, dr hab. Małgorzata Abassy

Warsztaty motywacyjne („Napisz swoją bajkę")

     Celem warsztatów jest danie uczestniczkom praktycznego i skutecznego narzędzia odblokowania swojego potencjału, uporządkowania przestrzeni życiowej, wyznaczenia celów oraz zaplanowanie dalszych działań. Każdy z uczestników wyjdzie z warsztatów ze schematem swojej bajki: będzie wiedział co wspólnego ma bajka z jej/jego rzeczywistością, jakie są etapy wędrówki bajkowego bohatera, jak rozpoznać prawdziwych przyjaciół i ukrytych wrogów, jak bronić się przed tym co ogranicza i hamuje.

 

Warsztaty tematyczne

     Praca nad tematem, podanym w tytule warsztatu przy konkretnym terminie. Celem warsztatów jest pogłębiona praca nad wybranym problemem, umiejscowienie go na tle innych problemów oraz poszukiwanie rozwiązań. Przykłady tematów: 1. Silne kobiety i mężczyźni, którzy ich pragną. Czy istnieje szansa na kompromis. 2. Smok: chroni czy więzi. Jak go pokonać nie czyniąc sobie krzywdy. 3. Dlaczego księżniczki nie zabijały smoków a rycerze nie chodzili po porady do Baby Jagi).

 

Warsztaty dla mężczyzn

     Warsztaty dla mężczyzn, którzy pragną poznać sposób myślenia i działania kobiet. Oferuje skuteczne narzędzia komunikowania się z płcią przeciwną. Warsztat obejmuje pracę nad przykładami kobiecych postaci z bajek: wojowniczka, księżniczka zamknięta w wieży, królewna, zła czarownica. Daje też możliwość rozpoznania własnego typu postaci: jesteś Rycerzem? Królem? Wędrowcem? A może smokiem? Uwaga: Maksymalna liczba uczestników warsztatu to 6 osób).

cena: 90 zł (rezerwacja miejsca – wpłata całej kwoty na podany numer konta)

 

Warsztaty pisania bajek

     Dla „wtajemniczonych” – osób, które odbyły Seminarium I Stopnia. Napiszesz swoją bajkę. Dowiesz się jaki jest związek między obrazem i emocją, jak sterować emocjami za pomocą koloru i dźwięku. Nauczysz się interpretować symbolikę bajek i wykorzystasz symbole jako kamienie milowe na drodze do swojego rozwoju. Poznasz sposoby tworzenia bajkowej rzeczywistości za pomocą słów. Pogłębisz swoją wiedzę na temat archetypowego znaczenia bohaterów bajek i bajkowych postaci.

 

Wyjazdowe bajkowe seminaria

     Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie

 

Wykłady o bajkach

     Tematyczne wykłady dla szerokiego grona odbiorców: etapy wędrówki bajkowego bohatera, bajkowe postacie, bajki ludowe, współczesna bajka i jej korzenie, obyczajowość epoki a kreacje postaci w bajkach. Cel edukacyjno-rozwojowy.

 

Sesje indywidualne: „Ty i Twoja bajka”

     Możesz napisać swoją bajkę, pracując ze mną indywidualnie. Planujemy wówczas 6 godzinnych sesji w ciągu 3 tygodni i krok po kroku wspólnie piszemy Twoją bajkę.

 

Bajka na zamówienie

     Patrz zakładka: Bajki

 

Bajka w prezencie

     Zrób oryginalny prezent bliskiej osobie. Skontaktuj się ze mną i opowiedz mi o osobie, której pragniesz podarować bajkę: jak ją widzisz, za czym tęskni, o czym marzy, czego – Twoim zdaniem – brakuje jej w życiu. A ja napiszę bajkę Tylko dla Niej/Tylko dla Niego.

     Bajka powstaje 3-5 tygodni. To proces, w który angażuję się bez reszty. Każdy klient jest dla mnie wyjątkową osobą, w każdą bajkę wkładam serce i przechodzę przez cały proces wędrówki bohatera – wędruję razem z nim.

 

Bajkowe Seminaria

Małgorzata Abassy